...

POMPY CIEPŁA

Helius Energia: Twoje Źródło Czystej Mocy – Fotowoltaika dla Domu i Firmy!

Pompa ciepła od Helius Energia POMPY CIEPŁA – ENERGIA Z NATURY

W dobie rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii rośnie popyt na pompy ciepła, w szczególności pompy typu powietrze-woda. Ich największą zaletą jest fakt, iż są one dostępne praktycznie dla każdego typu budynku mieszkalnego. Z powodzeniem można je więc zamontować zarówno w modernizowanym obiekcie, jak i nieruchomości nowo wznoszonej. Odznaczają się prostym montażem oraz korzystną ceną, a także niskimi kosztami eksploatacji.

POMPA CIEPŁA OD HELIUS ENERGIA: DZIAŁAMY W TAKICH MIASTACH JAK GDYNIA, SOPOT, GDAŃSK, PRUSZCZ GDAŃSKI – WOJEWÓDZTWO POMORSKIE.

Marka HELIUS ENERGIA zapewnia profesjonalny dobór oraz montaż pomp ciepła na terenie Trójmiasta i miejscowości Pruszcz Gdański oraz całego województwa pomorskiego. Województwo pomorskie jest aktualnie jednym z liderów w kraju w zakresie efektywnego korzystania z odnawialnych źródeł energii.

JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA?

Pompy ciepła powietrze-woda wykorzystują energię nagromadzoną w powietrzu do ogrzewania lub chłodzenia. Dzięki czynnikowi chłodniczemu oraz odpowiedniemu sprężeniu pompa wytwarza ciepło użytkowe, które możemy wykorzystać do zasilania instalacji centralnego ogrzewania i/lub ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Na rynku dostępne są pompy ciepła z funkcją ogrzewania, jak również urządzenia posiadające zintegrowaną funkcję chłodzenia. To oznacza, że w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań możemy wykorzystywać pompę ciepła do ogrzewania pomieszczeń zimą oraz ich chłodzenia w okresie letnim.

EFEKTYWNOŚĆ POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA W SEZONIE ZIMOWYM

Inwestorzy często obawiają się, że pompy ciepła powietrze-woda nie będą działały zimą, kiedy temperatura za oknem jest bliska zera lub ujemna. Czy słusznie? Swoją sprawność pompa ciepła zawdzięcza czynnikowi chłodniczemu, który krąży w układzie pobierając i oddając ciepło. Pod niskim ciśnieniem i w niskiej temperaturze na zewnątrz budynku czynnik pobiera ciepło, po czym wraca do układu, w którym wzrasta ciśnienie i temperatura.

Tam, dzięki sprężarce zamienia postać na gazową, a następnie trafia do skraplacza, gdzie oddaje ciepło do instalacji. Temperatura wrzenia czynnika chłodniczego (nazywanego również roboczym) w warunkach ciśnienia normalnego plasuje się na poziomie kilkudziesięciu stopni poniżej 00C. To sprawia, że pompy powietrze-woda działają efektywnie nawet wówczas, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury – nawet do -250C.

Temperatura wrzenia czynnika roboczego ma istotne znaczenie dla zastosowania pompy ciepła powietrze-woda w nieruchomościach zlokalizowanych na obszarach, gdzie średnia temperatura zimą spada drastycznie poniżej 00C. Dlatego tego typu pompy ciepła są rzadko instalowane w nieruchomościach zlokalizowanych w wysokich górach, gdzie ze względu na niskie średnie temperatury dobowe zimą okazują się nieefektywne lub zwyczajnie nieekonomiczne. Nieco inaczej kształtuje się sytuacja nad morzem. Im bliżej morza, tym średnie temperatury dobowe zimą wyższe – na terenie województwa pomorskiego średnia temperatura powietrza w grudniu nie spada poniżej -100C i to w nocy. W ciągu dnia termometry pokazują tu temperatury dodatnie. Tak samo w styczniu i lutym. To sprawia, że pompy ciepła powietrze-woda instalowane w nieruchomościach zlokalizowanych na Pomorzu odznaczają się naprawdę wysoką sprawnością oraz niskimi kosztami użytkowania.

KIEDY WARTO ZAINWESTOWAĆ W POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA?

Pompy ciepła powietrze-woda stanowią doskonałą alternatywę dla gruntowych pomp ciepła, których montaż jest o wiele bardziej kłopotliwy i kosztowny. Z sukcesami mogą być instalowane zarówno w obiektach już eksploatowanych, jak i nowoczesnym budownictwie. W przypadku obiektów eksploatowanych przed instalacją pompy ciepła warto zadbać o odpowiednią termomodernizację budynku, co pozwoli uzyskać pożądany efekt komfortu cieplnego przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów ogrzewania.

Pompy ciepła to rozwiązania, które współpracują z instalacjami fotowoltaiki. Eksploatowane wspólnie dają nam niezależne źródło ogrzewania całego domu oraz stały dostęp do ciepłej wody użytkowej.

POMPA CIEPŁA – WOJEWÓDZTWO POMORSKIE, PRUSZCZ GDAŃSKI

Marka HELIUS ENERGIA zapewnia profesjonalny dobór oraz montaż pomp ciepła na terenie Trójmiasta i miejscowości Pruszcz Gdański oraz całego województwa pomorskiego. Województwo pomorskie jest aktualnie jednym z liderów w kraju w zakresie efektywnego korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Sprawdź też: fotowoltaika dla domufotowoltaika dla firmfotowoltaika dla rolnika, fotowoltaika dotacje.

Pompa ciepła – nasz obszar działania: Gdynia, Sopot, Gdańsk, Tczew, Starogard Gdański, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Kartuzy.

Wieloletnia Gwarancja

Umowa Pismena

Atrkacyjne Ceny

Bezpłatny Audyt

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nasze biuro znajduje się w miejscowości Kleszczewo w powiecie gdańskim. Z tego względu że staramy się zapewniać 100% obsługę naszym Klientom, region naszych działań obejmuje województwo pomorskie i województwa ościenne. Dzięki temu osoby nawiązujące z nami współpracę mogą liczyć na pełną i profesjonalną obsługę, m.in. również w zakresie pomocy przy uzyskaniu dotacji, projektu, kredytu czy leasingu

ZAMÓW

BEZPŁATNĄ WYCENĘ

WhatsApp
1
Skontaktuj się z nami!
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.